O szafkach

i nie tylko

aktywność
Sport Szafki systemowe w szatni

Ruch jako forma terapii

Oddziaływania terapeutyczne przybierają różnorodną postać. Są skierowane do dzieci i dorosłych z uwagi na ich określone dysfunkcje i trudności. W taki sposób można stymulować rozwój dziecka z uwzględnieniem sfer, które szczególnie wymagają wsparcia. Szeroko pojęciu ruch jako aktywność fizyczna pozwala na przejaw emocji. Dzięki temu można wypracować metody radzenia sobie z emocjami, kontrolowanie ich i adekwatne do sytuacji wyrażanie. Ponadto ruch pozwala na uwolnienie się od napięcia, które na danej płaszczyźnie może ograniczać lub blokować. Dla najmłodszych ruch jako rodzaj terapii to zajęcia taneczne, muzyczne, relaksacyjne. Pozwalają one nabywać odpowiednią koordynację ruchową i świadomość swojego ciała.

Aktywność fizyczna jako profilaktyka zdrowia fizycznego i psychicznego. Szafki do szatni na sportową odzież i trudności codziennego życia

Zajęcia ruchowe rozpoczynają się już w edukacji przedszkolnej. Ruch jest ważnym obszarem w rozwoju człowieka. Dlatego rodzice od najmłodszych lat mogą włączać aktywność fizyczną jako jedną z form oddziaływania wychowawczego na dziecko. Może być to taniec lub sport, ważne by rozwijało ciało i umysł. Obecnie działa mnóstwo obiektów sportowych, które swoją ofertę kierują do dzieci począwszy od przedszkola a nawet i jeszcze wcześniej. Umuzykalnienie, wyćwiczenie ciała, rywalizacja – to sztuka uszlachetniania i kształtowania charakteru. Wszelkie oddziaływania terapeutyczne ruchem są inwestycją w przyszłość dziecka. Należy pamiętać, że dzieciństwo silnie rzutuje na dorosłość.